Nastava tijekom štrajka zaposlenika Gimnazije

Autor: Milica Medak, 29. 9. 2015.

Od 29. rujna 2015. nastava se održava po redovnom rasporedu!

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Pretpostavljam da ste zbunjeni kontradiktornim informacijama koje dobivate putem javnih glasila. Pretpostavljam da bismo se svi složili oko toga koliko je obrazovanje važno za   društvo u cjelini. O svemu ostalome vjerojatno se ne bismo tako lako usuglasili. I sada smo u jednoj takvoj poziciji. Sindikati su pozvali zaposlenike u štrajk. Štrajk je legitimno pravo zaposlenika. Ministar štrajk nije doveo u pitanje. Pozvao je zaposlenike da još jednom promisle je li štrajk rješenje teškoća s kojima se svi u sustavu odgoja i obrazovanja svakodnevno susrećemo te saopćio kako je Službeni poziv na pregovore čelnicima sindikata već je poslan.

Nije nam poznato koliko će to trajati stoga vam se ovim putem obraćam kako bismo izbjegli daljnje nesporazume. Naime, u petak 25. rujna 2015. godine dio zaposlenika Gimnazije Lucijana Vranjanina bio je u štrajku, a dio nije. Moja je dužnost organizirati nastavu što sam i učinila. Nažalost, zbog poruka koje su dopirale iz javnih medija, učenici pretežito nisu došli u školu! Ipak, u nekim razredima su neki nastavnici koji ne sudjeluju u štrajku održali sate. Učenicima koji istima nisu nazočili, izostanak se neće evidentirati kao neopravdan.

Zbog svega navedenoga i nemogućnosti predviđanja događaja, obavještavam vas da su učenici prvi i trećih razreda dužni doći u školu u ponedjeljak 28. rujna 2015. godine u 8:50, a učenici drugih i četvrtih razreda u 14:00 sati. Izostanak će razrednici opravdavati sukladno odredbama Pravilnika o kriterijima za izricanje odgojnih mjera (NN 9./15.) na način kako ste informirani na roditeljskim sastancima.

U nadi da će doći do pregovora u kojima će se usuglasiti stavovi i pronaći rješenje želim vam svako dobro i puno uspjeha u radu!

Vaša ravnateljica

Od 29. rujna 2015. nastava se održava po redovnom rasporedu!

Hvala svima na razumijevanju!