NASTAVA NA DALJINU - UPUTE I ROKOVI - dopunjeno

Autor: Milica Medak, 18. 3. 2020.

U petak 13. ožujka 2020. godine Vlada je donijela odluku da neće biti nastave u školama (Odluka Vlade: https://vlada.gov.hr/sjednice/212-telefonska-sjednica-vlade-republike-hrvatske/28985). Kako bismo osigurali nastavak obrazovanja naših učenika, radili smo na uspostavi sustava poučavanja na daljinu.

Virtualna zbornica i virtualne učionice su formirane. Prema izvješćima razrednika, osim jedne učenice, svi su se učenici jučer uključili. Radimo na otklanjanu problema i vjerujemo da ćesustav biti stabilan i funkcionalan. Sustavi ni lokalno ni globalno nisu dimenzionirani za ovakvo opterećenje pa rade usporeno i ponekad sa zastojima. Molimo za strpljenje i razumijevanje. Ako dođe do pucanja sustava komunikacija će ići elektronskom poštom ili preko mobilnih aplikacija. Posebna pozornost obratit će se učenicima završnih razreda, koji mogu pratiti nastavu Matematike, Hrvatskog jezika, Geografije, Engleskog i Njemačkog jezika od 12:45 do 14:00 putem Sportske TV.

Nastava na daljinu zahtjeva disciplinu, odgovornost i primjerene oblike ponašanja svih uključenih. Dakle, vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u školi, a za neprimjerene oblike snosit će se posljedice.

UPUTE I ROKOVI

• Učenici će prema redovnom rasporedu, najkasnije do 12 sati,  od svojih predmetnih nastavnika primati informacije i upute za rad za taj dan.
  • Zbog preopterećenosti sustava, nastava se ne može održavati online. Stoga učenici svoje obveze mogu izvršavati bilo kada tijekom dana, ali ih moraju izvršiti do sljedećeg nastavnog sata iz tog predmeta.
  • Nastavnici trebaju pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Nužno je da učenici, koliko je god to moguće, dobiju povratnu informaciju o svojem radu i napretku. Nastavnici su dužni u roku od 24 sata (vikend se ne računa) odgovoriti na poruku učenika.
  • Roditelj će morati opravdati izostanak učenika koji cijeli dan nije bio aktivan.

S ovakvom situacijom nismo se susreli, nikome od nas nije lako i ne treba očekivati da će sve teći glatko. Molimo za razumijevanje i strpljene, svatko od nas neka svoj posao radi odgovorno i najbolje što može. Ne zaboravite, niste sami, svi smo voljni pomoći!

Milica Medak, dipl. ing., ravnateljica

Upute_ucenicima.pdf (356.20 KB)